Nosvinēta galvaspilsētas Rīgas 819. dzimšanas diena

17.08.2020

Galvaspilsētas dzimšanas dienu, kā katru gadu, atzīmēja ar Rīgas svētkiem, kur iedzīvotājiem un pilsētas viesiem bija iespēja doties nesteidzīgās pastaigās, iepazīstot savu Rīgu, apmeklējot pilsētas dažādās apkaimes, tiekoties ar iemīļotiem skatuves māksliniekiem, kopā ar draugiem ejot ekskursijās, baudot galvaspilsētas restorānu un kafejnīcu viesmīlību, kā arī piedaloties sporta aktivitātēs.

Šogad svētku apmeklētāji varēja pabūt vairāk nekā 70 pasākumos visdažādākajās norises vietās – pilsētas ielās, parkos un laukumos, kanālmalā, daudzdzīvokļu māju pagalmos un kultūras centros. Svētkos, līdztekus daudziem tradicionāliem un cilvēku iecienītiem pasākumiem, bija vairākas līdz šim nebijušas norises – tematiskas pastaigas un mobili koncerti. Pēc ārkārtējās situācijas beigšanās valstī, liela bija iedzīvotāju interese piedalīties svētku norisēs. Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus, daudzās svētku norises vietās bija ierobežots apmeklētāju skaits, taču bija arī tādas aktivitātes, kur varēja iesaistīties ikviens interesents – tematiskas pastaigas, ekskursijas pilsētas iepazīšanas un orientēšanās spēles, kā arī apskatīt pilsētvides izstādes. Svētkos bija arī pasākumi, kurus varēja skatīt tiešraidē un televīzijā.

“Izsakām īpašu pateicību svinību programmas veidotājiem un īstenotājiem, drošības un kārtības dienesta darbiniekiem, un ikvienam svētku apmeklētājam par jauki un droši nosvinētu galvaspilsētas 819. dzimšanas dienu”, izskanot svētkiem, uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.