Rīgas svētki turpinās ar bērnu izklaidēm, tematiskām pastaigām, kultūras un sporta pasākumiem

15.08.2020

Rīgas svētku trešajā dienā, 16. augustā, apmeklētāji aicināti doties tematiskās pastaigās, apmeklēt koncertus, izstādes un iesaistīties sporta aktivitātēs. Rīgas svētku – galvaspilsētas 819. dzimšanas dienas svinību noskaņu ikviens interesents varēs sajust, televīzijas ierakstā noskatoties Raimonda Paula koncertprogrammu “Manai Rīgai”.

Svētdien svētki turpinās ar vairākiem koncertiem. Vērmanes dārzā pazīstamu mūziķu un solistu izpildījumā skanēs gan klasiskā mūzika mūsdienīgā interpretācijā, gan pazīstami džeza ritmi. Imantā un Ķengaragā būs dzirdams ielu muzicēšanas pasākums “Rīga Retro”, Rīgas Doma dārzā varēs baudīt seno mūziku koncertu ciklā “Muzikālais ceļojums uz seno Rīgu”, bet Arkādijas parkā un Ziedoņdārzā melodiju pasaulē aicinās koncerta “Iet laiviņa mirdzēdama” mūziķi.

Svētku pasākumi visai ģimenei svētdien risināsies Mazjumpravas muižā, Tērbatas vasaras ielā, Jaunajā Teikā, Vidzemes tirgū un Mežaparkā.

Sporta entuziasti varēs vērot starptautiskās sacensības vindsērfingā, kas risināsies Ķīšezerā, apmeklēt U-šu kausa izcīņu un airēšanas svētkus. Dalībniekiem, kas iepriekš reģistrējušies, savus spēkus būs iespēja pārbaudīt “Lāčplēšu krosā” un Rīgas Triatlonā 2020.

Svētku noslēdzošajā dienā turpināsies tematiskas pastaigas. Svētku ekskursijās būs iespēja iepazīt Jūgendstila Rīgu, apskatīt galvaspilsētas vietas, kurās tapušas leģendāras filmas, kļūt par Vecrīgas ekspertu, dodoties izzinošā pastaigā pa vecpilsētu.

Lai ikvienam iedzīvotājam būtu iespēja sajust mūsu galvaspilsētas Rīgas dzimšanas dienas noskaņu, svētdien, 16. augustā, LTV 1 ēterā plkst. 21.10 varēs redzēt svētku koncerta “Manai Rīgai” ierakstu.  Koncertprogramma veidota kā personisks stāsts par Rīgu, iedvesmu, mūziku un mīlestību. Tajā piedalās Raimonds Pauls, Toivo Unt, Māris Briežkalns, Raimonds Macats, Dināra Rudāne un Daumants Kalniņš.

Svētku organizatori aicina pasākumu apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar COVID-19 izplatību. Lai svētkos nodrošinātu epidemioloģisko drošību, pastāv iespēja, ka kādā no pasākumiem nebūs iespēja piedalīties visiem apmeklētājiem. Tāpat organizatori atgādina, ka vairākas svētku norises pieejamas ar bezmaksas ielūgumiem, kas limitē apmeklētāju skaitu. Svinēsim svētkus atbildīgi!