Rīgas svētku otrajā dienā daudzveidīgs kultūras un sporta pasākumu klāsts pilsētas centrā un apkaimēs

F64 Photo Agency 14.08.2020

Rīgas svētku otrajā dienā, 15. augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus pasākumus gan centrā, gan apkaimēs, klausoties koncertus, baudot labāko restorānu piedāvājumu, piedaloties lielajā piknikā Mežaparkā un iesaistoties sporta aktivitātēs.

Sestdien Rīgas svētku apmeklētājiem būs iespēja baudīt daudzveidīgu koncertu programmu vairākās Rīgas apkaimēs. Sarkandaugavā un Juglā notiks ielu muzicēšanas pasākums “Rīgas retro”, Ziedoņdārzā, Arkādijas parkā un Ķīpsalas pludmalē varēs klausīties iemīļotu mākslinieku izpildītu mūziku koncerta ciklā “Iet laiviņa mirdzēdama”. Mūzika dažādu izpildītāju sniegumā skanēs pie Māras dīķa pasākumā “Māras ezera balss. Piekrastes mūzika” un koncertā “Vasaras laiks.” Jauno mūziķu sniegumu varēs baudīt Āgenskalna tirgū, Rīgas Doma kora skolas pagalmā un Kalnciema kvartālā koncertos “Sološie un lecošie”, savukārt kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā klausītāji gaidīti koncertā “Par vasaru, puķēm un mīlestību”. Koncerts dienas garumā “Pastaiga gar Juglas ezeru” būs dzirdams Juglā, bet Purvciemā notiks gan jauno mūziķi uzstāšanās koncertprogrammā “Purvciema skaņas”, gan folka dueta koncertprogramma “Zem viena jumta.” Pilsētas centrā, Rātslaukumā, muzicēs Orķestris “Rīga”,  bet Vērmanes dārza apmeklētājus priecēs koncerts “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi”. Mūzika skanēs arī Kronvalda parkā, Rīgas Sv. Pētera baznīcā un Rīgas Doma dārzā.

Svētku otrajā dienā iedzīvotāji aicināti doties tematiskās pastaigās. Īpaši Rīgas svētkiem izveidotais maršruts un jūgendstila kostīmā tērptā gida stāstījums ļaus pastaigas dalībniekiem iejusties 20. gs. sākuma Rīgā, izstaigāt Alberta ielu un tās apkaimi ekskursijā “Pastaiga pa jūgendstila Rīgu”. Jaunajā Teikā pastaigu maršrutu veidos ziedu instalācijas, aicinot uz brīdi ienirt mūzikas un ziedu pasaulē, bet daudz jauna par Rīgas vēsturi un Latvijas kultūras kanonu varēs atklāt dodoties pastaigā “Kultūras kanona vērtības Rīga.” Svētku apmeklētāji aicināti uz pastaigu – koncertu visas dienas garumā baudot muzikālus priekšnesumus uz pilsētas kanālā izvietotām peldošām platformām. Lai uzzinātu par kinofilmām, kas tapušas galvaspilsētas ielās un laukumos, kā arī kinozvaigznēm, kuras filmējušās Rīgā, jādodas “Kino pastaigā”. Ģimenēs ar bērniem aicinātas piedalīties pilsētas iepazīšanas spēlē – pastaigā “Vecrīgas eksperts”.

Mazie svētku apmeklētāji gaidīti Spīķeros un Vidzemes tirgū uz muzikāliem priekšnesumiem, leļļu teātra izrādēm un daudzām citām aktivitātēm. Bērniem interesantu pārsteigumu sarūpējuši arī cirka mākslinieki, tostarp akrobāti no Francijas un Spānijas, kas uzstāsies Dzegužkalnā.

Jautrs pasākums visai ģimenei ar mūziku, izrādēm, dejām un rotaļām risināsies Grīziņkalnā. Svētku noskaņa ar tematiskiem pasākumiem valdīs Tērbatas vasaras ielā, Mazjumpravas muiža, E. Smiļģa muzeja dārzā, Neatkarības laukumā un citviet pilsētā. Gardēži gaidīti svētku restorānā, kas šogad apmeklētājiem pieejams laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kā arī Mežaparkā lielajā piknikā.

Rīgas svētki allaž bijuši sportiskām aktivitātēm piesātināti. Arī šogad iedzīvotāji varēs gan līdzi just sportistu startam, gan paši iesaistīties fiziskās aktivitātēs. Profesionāli un amatieri tiksies Rīgas svētku dambretes festivālā, būs iespēja apmeklēt “9. atklāto Rīgas U-šu kausu”, vērot aviācijas paraugdemonstrējumus un Rīgas kausu burāšanā. Kā katru gadu rīdzinieki varēs turēt īkšķus par savējiem XI diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs”, kas šogad būs vērojams LTV7 un portālā lsm.lv

 

Svētku organizatori aicina pasākumu apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar COVID-19 izplatību. Lai svētkos nodrošinātu epidemioloģisko drošību, pastāv iespēja, ka kādā no pasākumiem nebūs iespēja piedalīties visiem apmeklētājiem. Tāpat organizatori atgādina, ka vairākas svētku norises pieejamas ar bezmaksas ielūgumiem, kas limitē apmeklētāju skaitu. Svinēsim svētkus atbildīgi!