Rīgas svētku nedēļa sākas ar Zelta pāru godināšanu

10.08.2020

2020. gada Rīgas svētku nedēļa iesāksies ar skaistu tradīciju – Zelta pāru godināšanu, kad tiek sveikti rīdzinieki, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Šogad laikā no 10. līdz 14. augustam 162 laulātie pāri Rīgas pašvaldības apsveikumu saņems klātienē katrs savās mājās.

Tradīcija apsveikt laulātos pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadus, radusies 2003.gadā, taču šogad, lai novērstu Covid-19 izplatības risku, izpaliks ikgadējais svinīgais pasākums jubilāriem.

„Stipras ģimenes ar spēcīgām savstarpējām saiknēm Rīgu padara tikai labāku. Pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus, rāda piemēru un māca jaunajām paaudzēm savstarpēju cieņu, laikā pārbaudītu mīlestību un ģimenes stabilitātes nozīmību. Novēlu, lai nākamie kopdzīvē pavadītie gadi ir krāšņi un skaistiem mirkļiem piepildīti,” sveicienu sūtot, saka Rīgas domes pagaidu administrators Edvīns Balševics.

Kā katru gadu, Zelta pāriem pasniegs Rīgas domes Goda rakstu, Rīgas 800gades piemiņas sudraba medaļas, Andra Caunes grāmatu “Rīga laikmetu griežos 1901-1918” un ziedus. Apciemojot laulātos pārus tiks veikta svinīgā brīža fotofiksācija.

Zelta pāri varēs svētkus saldināt ar “Laima” šokolādi. “Tieši šajā gadā, kad Latvijā mīlētākajam saldumu zīmolam “Laima” ir 150 gadu jubileja, esam divtik gandarīti svinēt mīlestības svētkus kopā ar tiem pāriem, kuriem šis gads ir tikpat nozīmīgs kā mums. Dāvinot Rīgas Zelta pāriem īpašo “Laimas” 150 jubilejas saldumu izlasi, novēlam, lai saldi mirkļi turpina veidot ilgus un skaistus mīlestības stāstus arī turpmāk,” uzsver “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.