Rīgas svētkos būs iespēja baudīt daudzveidīgus koncertus

05.08.2020

Šogad Rīgas svētkos līdztekus citām norisēm, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgus koncertus, kas klausītājiem būs pieejami kultūras centros, pagalmos, parkos, ielās un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Vairākos koncertos ieeja ar bezmaksas ielūgumiem vai iepriekšēju pieteikšanos, informācija par to pieejama mājas lapā www.rigassvetki.lv.

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, kad centrālā svētku vieta bija Daugavas krastmala, Rīgas dzimšanas dienā apmeklētājus priecēs daudzi mobilie koncerti pilsētas apkaimēs. Ielu muzicēšanas pasākumi “Rīga retro” klausītājus gaidīs Sarkandaugavā, Juglā pie Velnezera, Imantā un Ķengaraga promenādē. Koncertu cikls “Iet laiviņa mirdzēdama” ar pazīstamu dziesminieku un mūziķu uzstāšanos, melodijās iedzīvinās stāstus par apkaimju vēsturi un noskaņām Arkādijas parkā, Ziedoņdārzā un Ķīpsalas pludmalē. Jauno mūziķu priekšnesumus varēs baudīt Āgenskalna tirgū, Kalnciema kvartālā un Rīgas Doma kora skolas pagalmā koncertos “Sološie un lecošie”. Koncerti ar pazīstamu solistu un mūziķu piedalīšanos notiks Mazjumpravas muižā, Juglā netālu no Strazdumuižas estrādes, pie Māras dīķa un daudzdzīvokļu māju pagalmā Purvciemā, kā arī pastaigas garumā gar pilsētas kanālu varēs baudīt muzikālus priekšnesumus uz kanālā izvietotām peldošām platformām. Atzīmējot nozīmīgu jubileju, Rīgas svētku laikā notiks Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezonas ceļojošā zaļumballe, kur skatītājus priecēs diksilenda mūzika un deju ansambļa priekšnesums. Šo muzikālo notikumu varēs vērot Imantas Sporta Centra laukumā, pie Āgenskalna tirgus, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Nacionālā teātra, Purvciemā pie veikala “Maxima”, Tērbatas un Elizabetes ielas krustojumā.

Svētku apmeklētāji mūzikas skaņām varēs ļauties Rīgas parkos un laukumos. Rātslaukumā Orķestris “Rīga” gadās par pozitīvām emocijām un svētku gaisotni, atskaņojot pazīstamas un mīļas melodijas Vecrīgas apmeklētājiem. Mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari notiks Kronvalda parkā. Savukārt Vērmanes dārzā koncertā “Pastaiga melodijā” skanēs akadēmiskās, kā arī pasaules populārās mūzikas tēmas un džeza melodijas, bet koncertā “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” uzstāsies dažādu paaudžu mūziķi, grupas un ansambļi.

Svētku laikā koncerti notiks arī kultūras centros un dievnamos. Mazajā ģildē būs dzirdama senā mūzika koncertos “Muzikālais ceļojums uz seno Rīgu”, savukārt VEF Kultūras pilī valdīs džeza noskaņas koncertā “Pastaiga pa džeza vēstures takām”. Rīgas Doma dārzā skanēs Raimonda Paula mūzika koncertprogrammā “Manai Rīgai”. Rīgas Domā varēs dzirdēt vairāku tautā iemīļotu un zināmu instrumentālistu un arīdzan solistu izpildītu mūziku, kas melodijas skaņās stāstīs par Rīgas vēsturi. Kora mūzikas cienītāji gaidīti Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā “Es. Mīlu. Rīgu.”

Lai sniegtu iespēju plašākam apmeklētāju lokam dzirdēt svētku koncertus, kuros muzicēs solisti un mūziķi gan no Latvijas, gan ārvalstīm, svētku dienās uz lielā ekrāna Doma laukumā būs redzamas koncertu videotranslācijas. Tajās varēs vērot koncertus no Rīgas Doma dārza, Mazās ģildes un Rīgas Sv. Pētera baznīcas.  

Svētku organizatori aicina pasākumu rīkotājus un apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar COVID -19 izplatību. Svinēsim svētkus atbildīgi!

Detalizēta Rīgas svētku programma un aktualitātes ikvienam interesentam pieejama mājas lapā www.rigassvetki.lv. Savukārt svētku jaunumus pirmie izlasīs tie, kas sekos svētku sociālo tīklu Twitter, Facebook un Instagram kontiem. Kā katru gadu, arī šogad informācijas telts būs izvietota pie Laimas pulksteņa, tāpat svētku programmas bukleti būs pieejami tūrisma informācijas centros un pasākumu norises vietās.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas pašvaldība, tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.