X “Krastu mača” slam dunk konkursā piedalīsies pasaules labākie dankeri

Artūrs Pavlovs 09.08.2019

Jau pavisam drīz, 17. un 18. augustā, laukumā pie Kongresu nama Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros notiks jau desmitais diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”. Līdztekus nervus kutinošām basketbola spēlēm un plašai muzikālai programmai norisināsies arī dažādas atrakcijas un basketbola konkursi, kuros startēs ne vien pašmāju labākie basketbolisti, bet arī dalībnieki no dažādām pasaules valstīm, to skaitā viens no šī brīža spilgtākajiem dankeriem Isaija Rivera (Isaiah Rivera) no Puertoriko.

17. augustā plkst. 13.00 “Krastu maču” atklās “Sportland Slam Dunk” jeb konkurss bumbas triekšanā grozā no augšas. Tajā piedalīsies un par galveno balvu –1400 eiro – sacentīsies Latvijas pārstāvis, viens no pasaules labākajiem dankeriem Kristaps Dārgais, Konors Bārts un Maksvels Pīrss no ASV, CJ Champion no Lielbritānijas, kā arī viens no spilgtākajiem dankeriem pasaulē Isaija Rivera un divkārtējais šī konkursa uzvarētājs lietuvietis Gedimins Žitlinsks. Savukārt žūrijas sastāvā būs tādi basketbola spēles smagsvari  kā Andžejs Pasečņiks, Kaspars Kambala un Gunta Baško.

Plānots, ka “Krastu mača” pirmajā norises dienā plkst. 14.00 klātesošos basketbola cienītājus priecēs “PATA kokmateriāli” trīs punktu metienu konkurss, kur par 1400 eiro balvu sacentīsies Latvijas labākie basketbolisti, tostarp Kitija Laksa no  Latvijas sieviešu basketbola komandas “TTT Rīga”, kura šogad demonstrējusi īpaši žilbinošu sniegumu basketbola laukumā. Tāpat konkursā startēs arī “Rīga Ghetto Basket” 3x3 spēlētāji Edgars Krūmiņš, Artūrs Strēlnieks un Nauris Miezis, “VEF Rīga” leģionāri Ronalds Karijs un Lesters Medfords, kā arī Uģis Pinete, Mārtiņš Šteinbergs, Kaspars Vecvagars un Roberts Blūms. 

Savukārt plkst. 15.00 ar basketbola kluba “VEF Rīga” spēli pret “Ghetto Family” sāksies X diennakts basketbola turnīrs. To atklās Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, bet simboliskajā iemetienā piedalīsies Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. Spēles puslaika pārtraukumā ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies “Ghetto Dance Academy”.

Plānojot “Krastu mača” diennakts turnīru, tā organizatori parūpējušies, lai elpu aizraujošu cīņu basketbola laukumā netrūktu arī turnīra otrajā dienā – 18. augustā. Tā, piemēram, plkst. 12.00 notiks “VEF Rīga” metienu konkurss, kurā piedalīsies Latvijas basketbola čempionvienības “VEF Rīga” jaunieguvums Jānis Blūms kopā ar dēlu Robertu Blūmu, savukārt plkst. 13.00, pirms turnīru noslēdzošās politiķu spēles, norisināsies “USMA Skill Challenge” jeb prasmju izaicinājumu konkurss, kur viens no favorītiem būs “Rīga Ghetto Basket” 3x3 spēlētājs Kārlis Lasmanis. Jāpiebilst, ka abās pasākuma dienās apmeklētājiem būs iespēja piedalīties atraktīvos “Helio” skatītāju konkursos, kā arī sacensties “Mākslai vajag telpu” tālmetienu no laukuma centra konkursā, par precīzu metienu balvā saņemot 100 eiro.

Jau iepriekš ziņots, ka šogad “Krastu mačs”, svinot desmito jubileju, solās būt īpaši krāšņs un pārsteigumiem bagāts un papildus sportiskajām aktivitātēm priecēt pasākuma apmeklētājus ar plašu izklaides programmu. Ar vienu no vērienīgākajiem koncertiem uz AAS “BALTA” mūzikas skatuves uzstāsies hiphopa izpildītājs ansis, tāpat pasākuma apmeklētājus priecēs Aminatas, kulta grupas “Mazais princis” un repa improvizācijas grupas “Brīvrunu projekts” performances, bet to visu papildinās dažādas aktivitātes, konkursi un “Mežpils alus” garšu festivāls. 

Ar pilnu pasākuma programmu var iepazīties mājas lapā www.krastspretkrastu.lv/programma .

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Deviņu gadu laikā, kopš noris turnīrs, kopvērtējumā ar 5:4 vadībā izvirzījušies Daugavas kreisā krasta basketbolisti. Tradicionāli ik gadu uzvarētāju komanda iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.  Dalība turnīrā ir bez maksas, un  katrs dalībnieks saņem unikālu spēles kreklu: kreisais krasts – baltā, bet labais – melnā krāsā. Kreklu dizaina autors arī šogad būs mākslinieks Kristians Brekte.

“Krastu mačs” 2019 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS “BALTA”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Tet”, SIA “Uniso”, SIA “Pata kokmateriāli”, AS “Aldaris” un SIA “Sportland”.