Hanzas Perona pārtapšanas stāsts pirmo reizi atklāsies atvērto durvju dienu laikā 17. un 18.augustā

23.07.2019

Jaunākā kultūras būve Latvijā – Hanzas Perons – pirmo reizi publiski durvis vērs 17. un 18.augustā, lai iepazīstinātu interesentus ar ēkas jauno veidolu. Atvērto durvju dienu laikā būs apskatāma īpaša izstāde, kurā apmeklētāji varēs iepazīt ēkas pārtapšanas stāstu un klātienē apskatīt Hanzas Peronu. Iepriekš piesakoties, interesentiem būs iespēja doties tematiskās ekskursijās ar arhitektu Reini Liepiņu un Hanzas Perona komandu. Rīgas Svētku noskaņās Hanzas Perons aicina ciemos ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi. 

Hanzas Perons ir kādreizējā Rīgas preču stacijas noliktavas ēka New Hanza teritorijā, kas pārvērsta par jaunu kultūras telpu — modernu un funkcionālu vietu koncertiem, skatuves mākslai un citiem pasākumiem. Tā ir pirmā tik vērienīgā kultūras būve Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, kas uzbūvēta tikai par privātiem līdzekļiem un ir viena no dažām ēkām, kas ir saglabājusies New Hanza teritorijā, liecinot par nozīmīgu Rīgas tirdzniecības un rūpniecības attīstību 20. gs. sākumā. 

Rīgas Svētku laikā Hanzas Peronā, Rīgā, Hanzas ielā 16A, apmeklētāji būs laipni aicināti iepazīties gan ar ēku tās jaunajā veidolā, gan paveiktajiem darbiem. Īpaši ierīkotajā lielformāta foto izstādē būs apskatāma ēkas dzīve gan tās pašos pirmsākumos, gan pārbūves dažādos periodos. Hanzas Perons būs atvērts 17.augustā no plkst.12:00 līdz plkst.21:00 un 18.augustā no plkst.12.00 līdz plkst. 18.00.

Atvērto durvju dienu ietvaros tiek piedāvātas arī tematiskās ekskursijas ar arhitektu Reini Liepiņu un Hanzas Perona komandu, kurās interesenti varēs izzināt pārtapšanas stāstu no pirmavotiem. Ekskursijas ar ierobežotu vietu skaitu notiks 17. un 18.augustā, un tām iespējams pieteikties Hanzas Perona mājaslapā www.hanzasperons.lv. 

Ēkas rekonstrukcijas darbi tika uzsākti 2017. gada septembrī, bet ekspluatācijā tā nodota 2019. gada jūlijā. Projekta autors ir arhitektu biroja Sudraba Arhitektūra vadošais arhitekts Reinis Liepiņš, autoruzraudzību veica Pillar Architekten, SIA, bet ģenerāluzņēmēja funkcijas pildīja Pillar Contractor, SIA.