Rīgas svētkos būs apskatāmas vairākas izstādes, tostarp vēsturisko fotogrāfiju izstāde “Rīga 100 gados”

15.08.2018

Rīgas svētku laikā pilsētas laukumos, muzejā, ēku skatlogos un kultūras centrā būs apskatāmas vairākas izstādes, tostarp jau iedzīvotāju un tūristu interesi guvušās – “Rīgas 100 gados”, kas izvietota Līvu laukumā un izstāde “United Buddy Bears Riga 2018”, kas apskatāma Doma laukumā.

Rīgas svētku apmeklētājiem būs iespēja apskatīties jau no 8. augusta Līvu laukumā izvietoto izstādi “Rīga 100 gados”. Tajā eksponētas 35 fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Kara muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Brāļu kapu komitejas arhīviem, kā arī mūsdienu fotogrāfu darbi. Izstādes kurators ir fotomākslinieks Ilmārs Znotiņš un tā tapusi sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar Rīgas domes īpašuma departamentu. Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu programmā 2018. gadā ir iekļauti projekti, kas veltīti Baltijas valstu simtgadei un tiek veidoti kopā ar Rīgas sadraudzības pilsētām – Viļņu un Tallinu. Viens no šādiem projektiem ir fotoizstādes visās trijās galvaspilsētās. Rīgas veidotā izstāde šovasar skatāma Viļņā un Tallinā, bet novembrī tā būs eksponēta laukumā pie TC “Origo”

Savukārt Doma laukumā ikviens interesents varēs sasveicināties ar 149 “United Buddy Bears” lāčiem. Izstāde ir Vācijas dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē. “United Buddy Bears” simbolizē toleranci un saprašanos starp tautām. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli. Katru no kopumā 143 valstis simbolizējošajām lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru ir apgleznojis Kaspars Zariņš, un tās pamatvēstījums ir laimes un optimisma sajūtas radīšana. Turklāt, apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks dzimtajā pilsētā Rīgā. Skiču konkursā par labāko “Rīgas lāča” vizuālo tēlu tika atzīta Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēknes Patrīcijas Laursones skice. “Rīgas lāci” pēc mazās, topošās mākslinieces skices apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.  Rīgas svētkos tiks atzīmēta arī Rīgas Latviešu biedrības 150 gadadiena ar pasākumiem Vērmanes dārzā. Līdztekus tiem Latvijas Nacionālā arhīva ēkas izstāžu logos Šķūņu ielā 11 būs apskatām dokumentāro liecību izstāde “Rīgas Latviešu biedrībai 150”. Izstādei izmantotas dokumentārās liecības no Latvijas Nacionālā arhīva un Rīgas Latviešu biedrības fondiem.

Latvijas Kara muzejā apmeklētāji gaidīti starptautiskajā stendu modeļu izstādē “Golden Model 2018. Jūras kaujas”, kas būs apskatāma Latvijas Kara muzejā. Šogad izstādes galvenā tematika ir jūras kaujas, un tajā būs redzami kuģu, zemūdens laivu un cita veida ūdens transportlīdzekļu modeļi, kas atceļojuši no Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas, kā arī, protams, plašākā skaitā no Latvijas. Līdzās mēroga modeļiem izstādē varēs redzēt arī zemūdenes, pirātu un jūrnieku figūriņas un daudz ko citu. Katram modelim ir savs unikāls stāsts, domas un dizains. Kultūras pils “Ziemeļblāzma” apmeklētāji svētku dienās varēs skatīt izstādi “Rīgas tekstilmozaīkas 2018”. Festivāls “Rīgas tekstilmozaīka 2018” ir izstāžu kopums, kurā tiek parādīti jaunākie Latvijas un ārvalstu tekstilmākslinieku darbi. Šogad festivāla tematika saistīta ar Latvijas simtgades svinībām. Publikai tiks izstādīti Latvijas Tekstilmozaīkas biedru mākslas darbi tematiskajā izstādē “Veltījums” un “Šalles”, notiks starptautiskais minikviltu konkurss “Mantojums” un starptautiskā skolēnu darbu konkursa izstāde “Dāvana Latvijai”. Līdztekus šiem darbiem būs skatāms arī Vācijas un Krievijas mākslinieku veikums. Svētku laikā ikvienam būs iespēja apskatīties īpaši veidotās izstādes, kā arī izbaudīt koncertprogrammas, apmeklēt vairākus bērniem veltītus pasākumus un tirdziņus, pusdienot Rīgas svētku restorānā, piedalīties sportiskās aktivitātēs un pabūt kādā no visām 41 svētku norises vietām.

Svētku dienās 18. un 19. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.