Jaunumi

11. novembra krastmala Rīgas svētkos ir bijusi gan lielākais Rīgas teātris, gan lielākā kinozāle un lielākais Rīgas parks, bet Latvijas simtgades svētkos tā kļūs par galveno satikšanās vietu mūsu zemes pašā centrā – Rīgā. Svētku moto būs „UZ RĪGU!” – uz vietu, kur radi un draugi no visiem Latvijas novadiem mūsu valsts simtgadē satiekas Latvijas viducī.

Lasīt vairāk >

Rīgas svētkos īpaša nozīme piešķirta Latvijas valsts simtgadei, Rīgas Latviešu biedrības 150 gadadienai, kā arī radiem, draugiem un kaimiņiem, tādēļ svētku dienās galvaspilsētā būs vērojama interesanta, vizuāli krāšņa draugu un kaimiņu – viesmākslinieku sarūpēta pasākumu programma. Ciemos ieradīsies mākslinieki no Lietuvas, Igaunijas, Čīles, Čehijas, Taivānas, Spānijas, Korejas un Zviedrijas.

Lasīt vairāk >

Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā svētku viesiem piedāvā daudzveidīgas norises. Īpaša programma sarūpēta mūzikas gardēžiem.

Lasīt vairāk >

Kad Rīgas svētku svinības lēnām sāks pierimt, emocijas no jauna uzjundīs un krietnu adrenalīna devu svētkiem piešķirs Latvijas volejbola izlase, kas 19. augusta vakarā dosies “Gadsimta cīņā” pret kaimiņiem igauņiem. Spēle būs spraiga, jo tā var dot iespēju kādai no komandai iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā. Par to, kā mūsu sportisti gatavojas šim mačam un kāpēc Arēnā Rīga tiek gaidīts plašs līdzjutēju loks, stāsta Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs.

Lasīt vairāk >

Baltijas bundzinieku samits ir lielākais šāda veida notikums Ziemeļeiropā, kas pulcē jau vairāk nekā 300 bundziniekus no dažādām valstīm. Šogad tas notiks ceturto reizi, kad 19. augustā 11. novembra krastmalā Rīgas 817. dzimšanas dienā pulcēsies ikviens interesents no Latvijas un ārzemēm, bet īpašo viesu statusā būs ASV, Ungārijas un Polijas sitaminstrumentu spēles pārzinātāji.

Lasīt vairāk >

No 17. līdz 19. augustam rīdzinieki, Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji, kā arī ārvalstu tūristi aicināti apmeklēt Rīgas svētku daudzveidīgo pasākumu programmu – koncertus, izrādes, sporta sacensības, aviācijas paraugdemonstrējumus, izstādes, ārvalstu kolektīvu priekšnesumus, tirdziņus un Ostas svētkus. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē www.rigassvetki.lv.

Lasīt vairāk >

Apvienojot Rīgas, Tallinas un Viļņas orķestrus, Baltijas valstīs iemīļotus solistus un pasaules džeza pērles līdztekus Baltijas valstu komponistu jaunradei, Rīgas svētku viesiem tiks piedāvāts reti dzirdams augstākās klases muzikāls baudījums. Par tā tapšanu, saturu un norisi stāsta pasākuma organizatora – Orķestra “Rīga” direktore, komponiste un mākslas doktore Ilona Breģe.

Lasīt vairāk >

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikties tirdzniecībai „Rīgas svētku 2018” norises laikā 11. novembra krastmalā 18. un 19. augustā.

Lasīt vairāk >

Sveicot Baltijas valstis simtgadē, to galvaspilsētu - Rīgas, Tallinas un Viļņas – orķestri apvienojušies koncertprogrammā “Simtgades skaņas”. Programma tiks atskaņota Tallinā, Brīvības laukumā, 2018. gada 25. augustā, un Viļņā, Katedrāles laukumā, 2018. gada 2. septembrī. Koncerts Rīgā notiks Rīgas svētku ietvaros 2018. gada 18. augustā plkst. 17.00 VEF Kultūras pilī.

Lasīt vairāk >

Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros priecēs “Ielu mūzikas diena”, kas notiks 18. augustā no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00 dažādās Rīgas vietās: Zviedru vārtos, Smilšu ielā, Valņu ielā, Kaļķu ielā, Rīdzenes ielā un Bastejkalnā, piedāvājot ikvienam klausītājam pabūt katrā no tām, klausoties dažādu žanru mūziku. Līdz 7.augustam aicinām pieteikties mājas lapā ielumuzika.lv gan profesionāļus, kas jau ir kāpuši uz lielās skatuves, gan amatierus, kas vēl ir tikai sava muzikālā ceļa sākumā.

Lasīt vairāk >

Jau pēc mēneša – no 17. līdz 19. augustam,  norisināsies Rīgas svētki – daudzu rīdzinieku un pilsētas viesu gada gaidītākais notikums. Šogad svētki noritēs Latvijas simtgades un Latviešu biedrības nama 150 gadu jubilejas zīmē. 

Lasīt vairāk >