Rīgas svētku noslēgumā – “Gadsimta cīņa” volejbolā!

Kad Rīgas svētku svinības lēnām sāks pierimt, emocijas no jauna uzjundīs un krietnu adrenalīna devu svētkiem piešķirs Latvijas volejbola izlase, kas 19. augusta vakarā dosies “Gadsimta cīņā” pret kaimiņiem igauņiem. Spēle būs spraiga, jo tā var dot iespēju kādai no komandai iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā. Par to, kā mūsu sportisti gatavojas šim mačam un kāpēc Arēnā Rīga tiek gaidīts plašs līdzjutēju loks, stāsta Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs.

Kā Jums šķiet, cik lielas iespējas Latvijas komandai ir iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā? 

Izredzes ir pietiekoši labas. Vasaras sākumā mūsu volejbolisti – Latvijas Vilki – ir uzkrājuši pieredzi Eiropas Sudraba līgā, tādējādi iegūta pieredze, kas noteikti noderēs Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs. No septiņām grupām uz finālturnīru kvalificējas grupas 1. vietas un piecas labākās 2. vietas. Lai izdotos iekļūt finālturnīrā, ļoti svarīgi ir neatdot nevienu setu Izraēlai un atņemt kādu punktu Igaunijai, labākajā gadījumā uzvarēt vismaz vienu spēli pret viņiem, tāpēc 19. augusta spēlei mājās ir liela nozīme.

Vai Latvijas komanda šogad ir kā īpaši gatavojusies šai spēlei? 

Šovasar esam pamatīgi strādājuši, ieguldot daudz līdzekļu un spēku, lai izlasei nodrošinātu, iespējamos labākos apstākļus. Mēs ticam, ka Eiropas Sudraba līgas pieredze un pārbaudes spēles pret Portugāli un Zviedriju ļaus mums parādīt ļoti labu spēli un rezultātu.

Vai, Jūsuprāt, Rīgas svētku dalībnieki ir aktīvi volejbola spēļu atbalstītāji?

Ik gadu ar Latvijas Volejbola federācijas komandu organizējot lielus un Eiropā nozīmīgus turnīrus un spēles, redzu pilnas skatītāju tribīnes un saprotu, ka volejbols ir aktuāls – gan Rīgā, gan ārpus tās. Arī no savas pieredzes zinu, ka sportistiem ir svarīgs tribīņu atbalsts, kas līdz ar atbildību piedod spēku spēles laikā.

Vai šis festivāls varētu kalpot kā pamudinājums jauniešiem pievērsties šim sporta veidam?

Tikko noslēdzās Vasaras spēļu volejbolā trīs posmi, kur katrā no tiem piedalījās ap 500-600 jauno volejbolistu. Tāpat norisinājās ikgadējais "TOP kauss", kur ap 1500 skolas vecuma bērnu un jauniešu no visas Latvijas pulcējas Rīgā uz īstiem volejbola svētkiem. Tāpēc festivāls, manuprāt, drīzāk piedod pārliecību par izvēlēto sporta veidu.

Kādi zināmākie volejbola profesionāļi piedalīsies šajā mačā?

Negribu nevienu izcelt, jo visi kopā esam komanda, bet ierindā būs labākie Latvijas volejbolisti, tai skaitā Hermans Egleskalns, Deniss Petrovs, Romāns Saušs un citi.

Ko Jūs novēliet ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim, kas šogad dodas uz Rīgas svētkiem?

Sajust lepnumu par savu pilsētu un no sirds izbaudīt nedēļas nogali ar visām iespējām, ko piedāvā Rīgas svētku programma. Bet svētku izskaņā, protams, atbalstīt Latvijas volejbola izlasi "Gadsimta cīņā", jo līdzjutēji ir vēl viens spēlētājs komandā, kas uztur komandas garu, pretim iegūstot pozitīvas emocijas.