Rīgas svētku trešajā dienā risināsies vērienīgs bundzinieku samits, koncerti un sporta pasākumi

Rīgas svētku trešajā dienā, 19. augustā, apmeklētājiem būs iespēja vērot 4. Baltijas bundzinieku samita dalībnieku priekšnesumus, paviesoties Piena svētkos, klausīties vairākas koncertprogrammas, piedalīties sporta aktivitātēs un padejot zaļumballē, kā arī vērot ielu cirku, gleznot plenērā un iepirkties tirdziņos.

Šogad Rīgas svētku vērienīgākie notikumi risinās 11. novembra krastmalā, kur svētdien vienkopus muzicēs vairāk nekā 300 bundzinieki, kuri piedalīsies 4. Baltijas bundzinieku samitā. Līdztekus tam svētku apmeklētāji krastmalā varēs vērot Prāgas ielu teātra „V.O.S.A. Theatre” uzstāšanos, ko nomainīs maršējošie bundzinieki „Drumline Latvia” ar savu šovu. Izcilu un neparastu priekšnesumu demonstrēs bundzinieku grupa „Tago” no Korejas Republikas, varēs redzēt arī bundzinieku grupas „The Clicks JR” uzstāšanos un bundzinieku sacensības „Bungu ringā”. Pasākuma apmeklētājus priecēs bundzinieks Igors Faleckis no Polijas un grupa „Kanisaifa” – perkusiju meistars Nils Īle ar domubiedriem. Būs arī Bungu skolas bērnu grupu priekšnesumi un sitaminstrumentu aktivitātes skatītājiem.  Vakara noslēgumā sāksies „Lielais bundzinieku šovs”. Atraktīvi, ugunīgi un skaļi vienkopus muzicēs sitaminstrumentu pavēlnieki populāru mūziķu vadībā.

Vērmanes dārzā turpināsies pasākums “Sapņu dārzs. Rīgas Latviešu biedrībai – 150” ar vairākiem koncertiem, radošām aktivitātēm, ar iespēju satikt vēsturiskus personāžus, ar dejām un modes skati, kā arī daudzām izglītojoši izklaidējošām nodarbēm.

Svētdien rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Piena svētkos, kur pasākuma programma sastāvēs no četriem blokiem: mūzikas, teātra izrādēm bērniem un pieaugušajiem, laikmetīgā cirka izrādēm un dizaina tirdziņa ar meistardarbnīcām.

Šajā dienā apmeklētāji varēs baudīt mūziķu sniegumu vairākos koncertos. Koncertciklā „Dziesmu tilti” uz “Origo Summer Stage” skatuves apmeklētājiem būs iespēja redzēt pašmāju mūziķu uzstāšanos, kā arī Čīles folkgrupas „Montemar”  un vairāku populāru igauņu grupu priekšnesumus. Savukārt koncertciklā „Muzikālas ainas iz senās Rīgas” ikviens interesents aicināts izjust aizraujošu muzikālu ceļojumu uz 
17. un 18. gadsimta Rīgu. Kinoteātrī „K. Suns” pēc starptautiskās bērnu un jauniešu īsfilmu programmas varēs dzirdēt Andra Indāna elektroniskās mūzikas kino koncertus, kuros ar īpaši atlasītām neatkarīgās Latvijas un padomju laika kino hronikām parādīs Rīgas un Latvijas tēlu vēl nebijušā un eksperimentāli futūristiskā gaismā.

Jauka svētku dienas noskaņa būs jūtama Dzegužkalnā, kur apmeklētājiem piedāvās latviešu teātra klasikas jauniestudējumu ar populāru aktieru dalību, kā arī īstu zaļumballes atmosfēru daudzveidīgā koncertprogrammā.

Iedzīvotāji gaidīti viduslaiku Tallinas tirgū Reformācijas laukumā, Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejā, kur tiks radīta tā laika kinoteātru atmosfēra un izrādītas kinohronikas, dokumentālās un inscenētās filmas, vairākās izstādēs un mobilajās kultūrtelpās „Strops” gan Ķengaragā, gan Ziepniekkalnā, kur varēs piedalīties plenērā.

Rīgas svētku trešā diena arī solās būs sportiska, aicinot ikvienu iesaistīties vai līdzi just vairākās sacensībās. Notiks Starptautiskais florbola turnīrs “Unihoc Riga Cup 2018”, Lucavsalas kauss pludmales volejbolā, Diennakts basketbola turnīrs “IX Krastu mačs”, “Kinder Volley Fest 2018”, Airēšanas svētki „Nāc un airē!” un Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle volejbolā “Gadsimta cīņa – Latvija : Igaunija”.

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā kanāla malā un pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas svētdien varēs apmeklēt izglītojoši izklaidējošu interaktīvo instalāciju “Aquatorium”.

Svētku dienās 19. un 20. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.