Rīgas svētku otrajā dienā būs daudzveidīgs kultūras un sporta pasākumu klāsts, lielkoncerts „Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!” un svētku uguņošana

Rīgas svētku otrajā dienā, 18. augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus pasākumus Rīgas parkos un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, baudīt labāko restorānu piedāvājumu, iesaistīties sporta aktivitātēs, kopā ar bērniem vērot ielas cirka mākslinieku priekšnesumus, iepirkties svētku tirdziņos, kā arī doties uz svinību kulminācijas pasākumu „Uz Rīgu!” 11. novembra krastmalā un vakara noslēgumā vērojot svētku uguņošanu.

Plaša svētku programma apmeklētājus gaidīs Vērmanes dārzā, kurā šogad svētku laikā atzīmēs Rīgas Latviešu biedrības 150. jubileju. Pasākumā „Sapņu dārzs. Rīgas Latviešu biedrībai – 150” ikvienam atgādinās tuvākas un tālākas vēstures lappuses, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā. Būs vairāki koncerti, dzejas lasījumi, mākslinieciski radošas nodarbes un aktivitātes bērniem.

Sestdien, 18. augustā, Rīga savā 817. dzimšanas dienā aicina apmeklēt pasākumu „Uz Rīgu!”, kas notiks 11. novembra krastmalā, gaidot ciemos tuvus un tālus radus, draugus un kaimiņus. Norises vieta būs veidota kā lidosta, ļaujot svētku apmeklētājiem ielūkoties noslēpumainajā un ceļotājiem neredzamajā Starptautiskās lidostas „Rīga” ikdienā, vērot lidostas tehnikas parādi, kā arī baudīt gan pašmāju, gan ārvalstu skatuves mākslinieku priekšnesumus. Plkst. 21.00 krastmalā sāksies lielkoncerts „Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!”, kura koncepcijas pamatā ir Trešās Atmodas laiks. Koncerta programma veidota no Atmodas laika populārākajām dziesmām, Baltijas valstu likteņdziesmām, Baltijas valstu dalībnieku kopdziesmām, kā arī no dziesmām ar ieskatu nākotnē. Pasākuma noslēgumā ikviens aicināts vērot svētku uguņošanu.

Vairākos svētku pasākumos īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem. Tie, kurus aizrauj cirks, ir gaidīti gan 11. novembra krastmalā uz Rīgas sadraudzības pilētas Prāgas ielu teātra „V.O.S.A. Theatre” mākslinieku priekšnesumiem, gan Jaņa Rozentāla laukumā, kur apmeklētājus priecēs dejas kompānija „HURyCAN” un klauns Murmuyo no Spānijas, kā arī laikmetīgā cirka trupa „Soon Company” no Zviedrijas.

Savukārt tie, kuri labprāt paši līdzdarbojas, gaidīti Bastejkalnā kanāla malā pasākumā „Izkrāso Rīgu”. Tajā kopā ar māksliniekiem ikvienam būs iespēja pārvērst savas idejas mākslas darbā. Bērni aicināti arī uz Rīgas Domu, kur prasmīgu meistaru vadībā varēs gleznot, veidot vitrāžas, māla ciļņus, izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus, radīt tērpus un rotas un Piedzīvojumu takās meklēs Doma noslēpumus. Rīgas svētkos ģimenēm ar bērniem interesanta programma sagatavota arī Uzvaras parkā pasākumā „Latvijas zirgi senāk un tagad”. Bērni gaidīti arī uz izglītojoši izklaidējošiem pasākumiem Latvijas Kara muzejā un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Sportot gribošie bērni sestdien var doties uz Lucavsalu, kur būs iespēja izmēģināt spēkus dažādās vieglatlētikas disciplīnās.

Sestdien svētku noskaņu pilsētā varēs sajust arī Rīgas svētku restorānā Spīķeros, Sv. Pētera baznīcā koncertā „Muzikālās ainas iz senās Rīgas”, VEF Kultūras pilī koncertā „Simtgades skaņas”, pie Māras dīķa pasākumā „Māras ezera balss”, Stacijas laukumā pie „Origo Summer Stage” skatuves, svētku tirdziņos Jēkaba laukumā, Esplanādē, un Reformācijas laukumā, kur risināsies Tallinas viduslaiku tirgus, kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, lidostā „Spilve” un daudzviet citur.

Rīgas svētkos notiks vairākas sporta aktivitātes, kurās būs iespēja gan piedalīties, gan būt aktīviem līdzjutējiem. Aktīvās atpūtas pasākums „x Race lielais Rīgas piedzīvojums 2018” šogad notiks Daugavgrīvas cietoksnī, Bolderājā un pie Buļļupes ietekas Daugavā.

Lucavsalas atpūtas parkā sestdien notiks vairākas sacensības: „Amatieru kauss novusā”, „4. Daugavas kauss peldēšanā atklātā ūdenī”, Bērnu vieglatlētikas sacensības, Starptautiskās suņu adžiliti sacensības „Rīgas kauss 2018”, kā arī tiks izcīnīts Lucavsalas kauss pludmales volejbolā.

Savukārt Ķīpsalas pludmalē notiks Starptautiskais pludmales regbija turnīrs, Skonto stadionā būs volejbola sacensības „LIDO Volley Fest 2018”. Lidlaukā „Spilve” pasākumā „Riga Fly-in 2018” varēs vērot labāko pilotu paraugdemonstrējumus.

Divas dienas, sestdien un svētdien Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā norisināsies Starptautiskais florbola turnīrs „Unihoc Riga Cup 2018”. Sestdien sāksies arī Diennakts basketbola turnīrs „IX Krastu mačs”.

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā kanāla malā un pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas. Līdz ar tradicionālajiem Ostas svētku pasākumiem, šogad apmeklētāji aicināti vērot muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovu „Ūdens stāsts mēness gaismā”, kā arī apmeklēt izglītojoši izklaidējošu interaktīvo instalāciju „Aquatorium”.

Svētku dienās 18. un 19. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.