Uz “Rīgas svētku – 2018” pasākumu “Būt Rīgā un Rīgai – cauri laikiem Latvijā” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Uz “Rīgas svētku – 2018” pasākumu “Būt Rīgā un Rīgai – cauri laikiem Latvijā” sestdien, 18. augustā, no pulksten 11.00 līdz 17.00 aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Pasākuma programma piedāvā piesātinātu un izzinošu atpūtas dienu visu paaudžu rīdziniekiem un Rīgas viesiem – ekskursijas, koncertus, seno deju meistarklases, izstādes, animācijas radošo darbnīcu – zīmēšanu un filmas veidošanu, fotosalonu, kā arī teatrālas improvizācijas un spēli ar uzdevumiem par Rīgu un rīdziniekiem.

Uz ekskursijām „Rīga – līdz Latvijai un Latvijā – laiki un personības” apmeklētāji tiks gaidīti pulksten 12.00 un 14.00. Pulksten 12.00 ekskursijas notiks latviešu un krievu valodā, bet pulksten 14.00 – latviešu un angļu valodā. Ekskursijas dalībnieki dosies laika ceļojumā uz iepriekšējo gadsimtu Rīgu, iepazīstot pilsētas vēstures likteņstāstus, kuri nesaraujami saistīti ar ceļu uz Latvijas valstiskuma veidošanos. Ekskursijas dalībnieki iepazīs personības, kuru ieguldījums latviešu valodas, kultūras un valsts attīstībā ir visu mūsu bagātība, kuras ar savu ideju, prasmēm, iespējām un aizrautību radījušas paliekošus vaibstus pilsētas sejā visām turpmākajām paaudzēm. Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

No 12.00 līdz 17.00 muzeja Kolonnu zālē skanēs un dimdēs koncertprogramma “Latvijas dāmas un kungi dejo Rīgā laikiem pāri – senās mūzikas un dejas koncertvirpulis – meistarklase ikvienam”. Piedalās senās dejas un mūzikas ansambļi „Ballare”, „Magnolija”, “Canto”, “Ludus”, “Saltatriculi”, “Ragtime Dance”. Muzikāli horeogrāfiskā uzvedumā visas dienas garumā senās mūzikas un dejas ansambļi, nomainot viens otru, sniegs gan skatīšanās baudu, gan interesentus iesaistīs seno deju pamatsoļu apgūšanas nodarbībās. Koncertprogrammas veidotāja ir horeogrāfe Guna Ezermale. Koncertrogrammu pulksten 12.00 sāks senās dejas ansamblis “Saltatriculi” no Tartu ar viduslaiku, renesanses, baroka un “English Country” perioda dejām, 13.00 turpinās “Ballare” no Rīgas ar viduslaiku, renesanses, ampīra un “English Country” laika dejām, 14.00 deju grupa “Saltatriculi” no Tartu turpinās savu programmu, 14.40 ansambļi “Ludus”, “Canto” un “Ballare” uzstāsies kopīgā renesanses un agrīnā baroka laika mūzikas un dejas programmā, 15.30 “Magnolia” no Cēsīm skatītājus priecēs ar programmu “Vivat Štrauss!”, bet 16.30 deju grupa “Ragtime dance” no Rīgas programmu noslēgs ar 20. gadsimta pirmās puses dejām.

Muzeja ekspozīcijas zālēs visas dienas garumā, no plkst. 11.00 – 17.00, būs iespēja gan apskatīt interesantas izstādes, gan iesaistīties dažādās līksmi izzinošās aktivitātēs, gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Teatrālas improvizācijas „Rīga un rīdzinieki – aicina ciemos”, kuras, ik pēc laika intervāla, Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" teātra studijas "Rampa" aktieru sniegumā, gan ar jokiem un mīļu ironiju atklās rīdzinieku vispārcilvēciskās raksturu nianses, gan ar prieku vēl un vēlreiz daudzinās Rīgas skaistumu, gan aicinās apmeklētājus pašiem ļauties spēles maģijai un iejusties pilsētnieka, tūrista vai potenciālā ceļotāja lomā. Iesaistoties spēlē – uzdevumā „Iepazīstam Rīgu, izcilus rīdziniekus, atklājam savus talantus”, kas tiks piedāvāta ik pēc laika intervāla, būs iespēja uzzināt interesantus faktus par Rīgu – Latvijas galvaspilsētu un tās ļaudīm, bet par ieinteresētu līdzdalību, atjautību un erudīciju varēs iegūt gandarījuma balviņas.

Ekspresizstādē “Radīts un ražots Rīgā – cauri laikiem Latvijas šodienā” no cikla “Rīga, rīdzinieki, Latvija – apstājies, uzzini!”. Izmantojot muzeja krājuma un citu avotu materiālus iepazīstinās ar leģendāru un izcilu profesionāļu radītām Rīgas rūpniecības reālijām – Rīgā radītiem, izcilu Latvijas zīmolu ražojumiem, kas, izturējuši laikmetu līkločus, šodien turpina nest Latvijas vārdu pasaulē.

Radošā animācijas darbnīca bērniem – interaktīva izstāde “Rīgas bērni danci cēla Daugaviņas maliņā, Joz, māmiņa, zelta jostu, Lai es teku pulciņā”. Kopīgi veidotas animācijas filmiņas un ekspresizstādes tapšana. Visu paaudžu ļaudīm būs iespēja zīmēt, veidojot kopīgu izstādi, kā arī savus uzzīmētos tēlus atdzīvināt ar animācijas tehnikas palīdzību, vienlaikus uzzinot daudz interesanta par Latviju un Rīgu, par animācijas mākslu un arī pašiem par sevi – savām spējām, talantiem un uzdrīkstēšanos. Darbnīcu vadīs TJN “Annas 2’ animācijas studijas vadītāja Ilze Ruska.

Improvizētajā fotosalonā „Pastaiga 19. gadsimta Rīgā” ikviens svētku viesis varēs radīt krāšņas fotogrāfijas, izmantojot savu fototehniku. Apmeklētāju priekam būs izveidota atraktīva vide interesantu fotomirkļu tveršanai personīgajam atmiņu fotoalbumam.

„Rīgas svētku” programmas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī muzeja jaunākās izstādes “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads” un “Dziesmu svētku relikvijas. 1873 – 2013”, kā arī muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Pateicoties Rīgas domes atbalstam, visa pasākuma programma apmeklējama bez maksas.