Rīgas labākie pavāri atkal gardēžus lutinās Spīķeros

Izsmalcināti sezonālie ēdieni par demokrātiskām cenām, galanta apkalpošana, apetīti rosinoša apkārtējā vide un tai pielāgota mūzika – tie ir vilinājumi, ar ko ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi sestdien, 18. augustā uz Spīķeriem aicinās Rīgas svētku restorāns. Turklāt garšas kārpiņu baudījumu vēl īpašāku padarīs šefpavāru apņemšanās ikvienu ēdienu sasaistīt ar Latvijas jubilejas skaitli 100. Vai tie būs simts grami, simts garšas vai pēcgaršas – tas paliks noslēpums līdz pat brīdim, kad atnāksiet, sola pasākuma rīkotāja – nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Šogad Rīgas svētku laikā jau piekto reizi tiks rīkots Rīgas svētku restorāns. Kas, Tavuprāt, ir šī pasākuma panākumu atslēga – sabiedrībā pazīstami un atzīti pavāri, īpašs piedāvājums vai varbūt pati atmosfēra?

Viss kopā – atvērta tipa restorāns ar vienkopus tik daudziem pavāriem, skaistām dekorācijām, dzīvo mūziku un citām aktivitātēm pilsētā netiek rīkots katru dienu. Un, protams, ēdiens – labāko un atzītāko Rīgas šefpavāru gatavotas maltītes par ļoti pieņemamām cenām – parasti no 2 līdz 7 eiro.

Katru gadu restorāni ir sagatavojuši daudz garšīgu pārsteigumu. Ar ko šogad pavāri pārsteigs apmeklētājus?

Jāmin, ka par godu valsts simtgadei šogad katra restorāna ēdienos dominēs skaitlis simts. Pavāri jau šodien gatavojas, lai pasniegtu, piemēram, 100 gaileņu – safrāna krēmzupu, 100 reizes gardākus palijas salātus, 100% Latvijas rostbifu, 100 nokrāsu saldējumu, 100 neaizmirstamus siera mirkļus, 100% garšīgāko desertu un citus ēdienus.

Ja Rīgas pilsētu varētu pielīdzināt kādam desertam – kāds tas, Tavuprāt, būtu?

Rīga ir tik daudzslāņaina kā rupjmaizes kārtojums. Pilsēta ir draudzīga un atvērta visiem – gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, individuāliem ceļotājiem, pāriem, ģimenēm utt. Galvaspilsētā ir ļoti daudz dažādu izklaides iespēju – katra interešu grupa atradīs kaut ko sev un varēs paņemt pa slānītim no kārtojuma.

Kādi mākslinieki uzstāsies paralēli vēderprieku pasākumam Spīķeros?

Pasākumu vadīs un mūziku liks DJ Artūrs Krūzkops, uzstāsies arī Ivo Grīsniņš-Grīslis, grupa “Rock’n’Berries” un duets “Dvīnes”.

Ko Jūs novēlat ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesiem, kas šogad dodas uz Rīgas svētkiem?

Tā kā šogad tēma ir Latvijas simtgade, tad to arī ieteiktu izbaudīt lielākajos galvaspilsētas svētkos – būs vēl vairāk interesantu pasākumu un notikumu! Bet tiem, kuri atnāks līdz Spīķeriem – lai garšo!