Rīgas svētku centrālā norises vieta būs 11. novembra krastmala

13.08.2018

11. novembra krastmala Rīgas svētkos ir bijusi gan lielākais Rīgas teātris, gan lielākā kinozāle un lielākais Rīgas parks, bet Latvijas simtgades svētkos tā kļūs par galveno satikšanās vietu mūsu zemes pašā centrā – Rīgā. Svētku moto būs „UZ RĪGU!” – uz vietu, kur radi un draugi no visiem Latvijas novadiem mūsu valsts simtgadē satiekas Latvijas viducī.

Sestdien, 18. augustā, no plkst. 13.00 līdz pat 23.15 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz Rīgas svētku centrālo pasākumu 11. novembra krastmalā - „UZ RĪGU!” Nokļūt Rīgā var visdažādākajos veidos - tās ir mazas takas un lielas ātrgaitas šosejas, mazas upītes un plašas jūras, un gaisa kuģu ceļi augstu virs mākoņiem. Šogad 11. novembra krastmala pārtaps par daļu no Rīgas lidostas, ļaujot svētku apmeklētājiem ielūkoties noslēpumainajā un ceļotājiem neredzamajā Starptautiskās lidostas „Rīga” ikdienā.

Plkst. 13.00 svētkus ievadīs lidostas tehnikas parāde, kurai sekos Latvijā pazīstamu mākslinieku priekšnesumi: plkst. 14.00 uz skatuves kāps hiphopa izpildītājs Ozols, plkst. 15.00 muzicēs jaunā folka grupa „Jauno Jāņu orķestris”. Programmas turpinājumā, plkst. 16.00 uz centrālās skatuves kāps etnoroka grupa „Laimas muzykanti”, plkst. 16.50 notiks motociklistu sacensību „Rīgas kauss 2018” uzvarētāja apbalvošana, bet tūlīt pēc tam - plkst. 17.00 klausītājus priecēs Ivo Fomins. Svētku programmu ar saviem priekšnesumiem kuplinās arī Rīgas draugi no ārvalstīm – plkst. 14.40 un 16.40 svētku apmeklētājus priecēs Taipejas jauniešu tautas sporta grupa no Taivānas, bet plkst. 15.40 un 19.40 kopīgi varēsim vērot ielu teātra „V.O.S.A. Theatre” (Prāga, Čehija) uzstāšanos.

Vistālāk braukušie viesi 11. novembra krastmalā uzstāsies plkst. 18.00 – „UZ RĪGU!” savu sniegumu atveduši Rīgas draugi – bundzinieku grupa „Tago” no Korejas Republikas un folkmūzikas grupa „Momtemar” no Čīles. Vakara programmas turpinājumā uz Rīgas svētku centrālās skatuves kāps pārstāvji no abām mūsu kaimiņvalstīm – plkst. 19.00 muzicēs grupa „Svjata Vatra” no Igaunijas, bet plkst. 20.00 uzstāsies grupa „Daddy Was A Milkman” no Lietuvas.

Ikvienam svētku pasākuma apmeklētājam no plkst. 13.00 līdz 19.00 būs iespēja iesaistīties unikālā gleznošanas darbnīcā un, liekot lietā savu radošo iedvesmu, mākslinieces Elitas Patmalnieces vadībā, izkrāsot speciāli svētkiem izgatavotu vides objektu – „UZ RĪGU!”. No plkst. 13.00 līdz 23.00 Akmens tilta pusē darbosies Amatnieku darinājumu tirdziņš.

Vakara kulminācijā plkst. 21.00 - lielkoncertā „Labvakar, Rīga! Labvakar, Latvija!” diriģenta Romāna Vanaga vadībā uz skatuves satiksies un Baltijas valstu likteņdziesmas izdziedās populārie un iemīļotie latviešu estrādes solisti un mūziķi no kaimiņzemēm– Ginta Krievkalna, Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš, Ivo Linna un Mārja-Līsa Ilusa (Igaunija), Aļģirdas Šuminsks (Lietuva) un grupa „Big Al & The Jokers”, Aija Andrejeva, Alex, Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora, Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš. Muzicēs Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un svētku orķestris. Koncertā piedalīsies komponisti Jānis Lūsēns, Uldis Marhilēvičs un Mārtiņš Brauns.

Koncerts noslēgsies ar krāšņu svētku uguņošanu plkst. 23.00.

 

Pasākuma vadītāji būs Latvijas novadu pārstāvji: Dailes teātra aktieris Niklāvs Kurpnieks (Zemgale), Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova (Kurzeme), Daugavpils teātra aktrise Maija Korkliša (Latgale). Muzikālais noformējums - DJ [Ex] da Bass, režisors – Kārlis Anitens, scenogrāfs – Kristaps Skulte, video mākslinieki – Māris Mīlgrāvis un Rihards Gēcis.