Rīgas svētku programma


00.00 - 00.00

Esplanādē Rīgas svētkos satiksies Latvijas novadi no Sēlijas, Vidzemes un Kurzemes. Apmeklētājus priecēs pašdarbības kolektīvi, novadu radošo daudzveidību prezentēs amatnieki un mājražotāji, ikvienam interesentam būs pieejama plaša informācija par tūrisma un izklaides iespējām.

Sēlijas novadu Rīgas svētkos pārstāv septiņi novadi, kas apvienojušies Sēlijas novadu apvienībā zem vienota Sēlijas karoga – Aknīste, Ilūkste, Jaunjelgava, Jēkabpils, Nereta, Sala un Viesīte. Tirdziņā “Ražots Sēlijā” maiznīca “Dona” īstiem dzīves baudītājiem piedāvās ar rokām izlolotu un ar uguni apmīļotu maizi, smalkmaizītes, ruletes, štriceles un cepumus, dārzeņu audzētāji “Rītausma” visīsākajā piegādes ķēdē: Salas novads - Rīga - Esplanāde piedāvās vissvaigākos Latvijā audzētos tomātus un zaļumus, kafejnīca “Kalniņā” no Aknīstes novada piedāvās Sēlijai raksturīgo pusdienu “klasiku”: grūbu putru ar saldo krējumu un cūkgaļas stulpīti, bet pie mākslinieces Marutas Vītoliņas varēs nopirkt gleznas, lakatus, šalles un dekorus, kuros iemūžināts netveramais lauku ziedu valdzinājums.

Senās Hanzas pilsētas Rīgas svētkos šogad pārstāv Limbaži, Cēsis, Koknese, Kuldīga un Straupe. Seno pilsētu ikdienas ainas uzburs amatu pratēji, aicinot gan vērot, gan līdzdarboties meistarklasēs – ikvienam būs iespēja izgatavot sev arhibīskapa māla karotīti, izkalt senās Hanzas monētu vai darboties sveču darbnīcā. Seno pilsētu atmosfēru papildinās amatnieku demonstrējumi ādas un vilnas apstrādē, auduma un celaiņu aušanā. Kaula un raga apstrādē. Asu izjūtu cienītājiem būs iespēja pasēdēt uz krēsla ar adatām. Gardēži varēs baudīt sierus no “Ievas siers” plauktiem, Limbažu maiznīcas “Lielezers” produkciju, Cēsu maizi, “Gogelmogels” saldējumu, izgaršot īstu Latvijas pļavu zāļu tēju un vietējo mājražotāju sarūpētos kulinārijas un konditorejas izstrādājumus. Muzikāli pasākumu kuplinās un dančus vedīs kapelas no Hanzas pilsētām Kokneses un Limbažiem.

Kurzemi Esplanādē pārstāv Liepājas pilsēta un tās novadi. Būs iespēja iepazīt ne tikai Liepājas un tās apkārtnes atpūtas iespēju piedāvājumu, bet uzzināt arī par seno Vikingu izcelsmi Grobiņā, viņu autentisko dzīves stilu, paradumus un pašiem kļūt par daļu no arheologu komandas, kas šobrīd turpina izrakumus ar jauniem atklājumiem par vikingu dzīvi Grobiņas pilskalnā, jeb Skābarža kalnā. Kā būt dabā, klusumā un mierā, kā rūpēties par savu labsajūtu arī straujajā ikdienas ritmā, kā lavandu pārvērst ēteriskās eļļās, rotaļlietās un garšas baudījumos stāstīs un rādīs Grobiņas novada “LavenderVilla” saimnieki. Gardēžu baudai Pāvilostas novads piedāvās izjust dzintara un jūras garšu, noslēdzot garšas ceļojumu ar izcilās “Ievleju” saimnieces rokām lolotās rudzu maizes kumosu.

Jelgavas reģionālā tūrisma centra informācijas teltī apmeklētāji varēs iepazīt Jelgavas pilsētas tūrisma jaunumus – audiogidus ar 25 aizraujošiem stāstiem par pilsētu latviešu, angļu un krievu valodā, informāciju par jaunajiem apskates objektiem – vides objektu “Laika rats 100”, Skatu torni Pils salā, Langervaldes mežu, kā arī iespēju apmeklēt Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku. Būs iespēja saņemt jaunos tūrisma materiālus, kā arī nofotografēties ar Jelgavas pils galma dāmu un parakstīties galminieku sarakstā.