Rīgas svētku programma


00.00 - 00.00

Latvijā un citās valstīs arvien populārāka kļūst mēroga modelēšana, tāpēc šogad arī Latvijas Kara muzejs un mēroga modeļu klubs “IPMS Latvia” aicina visa vecuma interesentus uz izstādi “Golden Model 2018. Jūras kaujas”.

Šogad izstādes galvenā tematika ir jūras kaujas. Stenda modeļu izstādē būs redzami kuģu, zemūdens laivu un cita veida ūdens transportlīdzekļu modeļi, kas atceļojuši no Lietuvas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas, kā arī, protams, plašākā skaitā no Latvijas. Latvijā vārdu savienojums “mēroga modelēšana” nav svešs un arvien vairāk cilvēku šo samazināta mēroga prototipa modeļu izveidi sauc par savu hobiju. Par to liecina plašā iedzīvotāju interese, apmeklējot iepriekšējo gadu “Golden Model” izstādes.

Kuģu modelēšana ir viena no spilgtākajām un interesantākajām mēroga modelēšanas nozarēm, jo kuģiem ir daudz detaļu, piemēram, tornīši, lielgabali, glābšanas laivas, dažādu izmēru lodziņi, takelāža, masti, lielākas un mazākas buras. Tāpat aizraujoša un detalizēta ir arī jūras aviācija – helikopteri, kuģu aviācija, kā arī tā saucamās lidojošās laivas. Interesanti, ka līdzās mēroga modeļiem izstādē varēs redzēt arī zemūdenes, pirātu un jūrnieku figūriņas un daudz ko citu. Kā rāda pieredze, mēroga modeļi ir interesanti visām paaudzēm. Tā ir māksla, un līdzīgi gleznai, katru modeli dažkārt ir vēlēšanās aplūkot pat vairākas minūtes, ievērojot smalkākās detaļas un rūpīgi veikto apgleznošanu. Katram modelim ir savs unikāls stāsts, domas un dizains. Ieeja Latvijas Kara muzejā un izstādē svētku dienās ir bez maksas. 

Plašāka informācija tīmekļa vietnē: www.ipmslatvia.org.