Rīgas svētku programma


00.00 - 00.00

Pasākuma laikā lidlauks "Spilve" būs atvērts publikai – rīdzinieki un Rīgas viesi varēs apskatīt ielidojušos gaisa kuģus, iepazīties ar tehniku un pilotiem, kā arī vērot lidojumu paraugdemonstrējumus debesīs. Paraugdemonstrējumus veiks gan pašmāju labākie piloti, tai skaitā ar Latvijā būvētām lidmašīnām, gan Lietuvas sportisti, kas ir vieni no pasaules augstākās pilotāžas elites meistariem. 


Nozīmīga lidojumu paraugdemonstrējumu sastāvdaļa ir NBS aviācijas un Robežsardzes aviācijas helikopteru priekšnesumi. Publika tādējādi tiek iepazīstināta ar aviācijas tehniskajām iespējām, kas ir pieejamas mūsu valstī katastrofu vai nelaimes gadījumu novēršanai, kā arī mūsu robežu aizsardzībai.


Šogad pasākums tiks rīkots laukumā tuvāk pie lidmašīnu skrejceļa, kas sniegs apmeklētājiem labāku klātbūtnes efektu. 
Salidojumā gaidāmi viesi no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas un Zviedrijas. Šāda starptautiska pieskaņa pasākumam ļauj gan vietējai pilotu sabiedrībai, gan interesentiem uzzināt par aktualitātēm aviācijā aiz Latvijas robežām.

Sliktu laikapstākļu gadījumā tiks ierobežots pasākumā iekļauto priekšnesumu skaits vai arī pasākums tiks pilnībā atcelts. Aktuālā informācija būs pieejama mājaslapā www.spilve.org un "AerodromeSpilve" Facebook lapā.

Nokļūšana pasākuma vietā dodoties ar personīgo auto līdz Daugavgrīvas šosejai 2, taču jārēķinās, ka auto novietošana stāvlaukumā maksās 2.00 EUR, kā arī autostāvvietu skaits būs ierobežots. Tādēļ nokļūšanai pasākuma vietā ieteicams izmantot sabiedrisko transportu. Līdz Spilves lidlaukam var nokļūt ar:

  • 3., 30. autobusu līdz pieturai  "Voleri"
  • 246a minibusus līdz pieturai "Voleri"

Pasākuma vietā būs iespējams iekļūt arī ar velosipēdu, īpašas velonovietnes netiks nodrošinātas.

Atbalstītāji:

Rīgas dome