Rīgas svētku programma


00.00 - 00.00

Laikmetīgā cirka un dejas izrādes, cirka rotaļu laukums.

Centrtieces spēks ir tas, kas jau vēsturiski ļāvis cirka māksliniekam noturēties cirka arēnā, bet skatītājam, pateicoties arēnas apļveida formai, palīdzējis tajā tikt ierautam, kļūstot par daļu no izrādē notiekošā.

18. un 19. augustā Jāņa Rozentāla laukumā (pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Esplanādes pusē) rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas trīs dažādu cirka mākslinieku izrādes:

  • Dejas kompānijas HURyCAN izrāde “Asuelto” (Spānija)

“Asuelto” ir dejas kompānijas HURyCAN skatījums uz mūsdienu realitāti – mēģinājums izprast dzīvi kā organismu caur kustīga ķermeņa stāstu: gaisīgu un taustāmu, racionālu un jūtīgu, tātad – dzīvu. HURyCAN ir projekts, kas caur kustību pēta radīšanu un attiecības starp cilvēkiem, parādot, ka mūsu ķermenis ir spēcīgs komunikācijas ierocis.

  • Klauna Murmuyo izrāde “Fisura” (Spānija)

Cirka izrādi “Fisura” veido mākslinieks Kristians Kasanova (Christian Casanova) jeb Murmuyo. Tēls tika radīts pirms vairāk nekā 15 gadiem Čīlē, lai ar neapturamas fantāzijas palīdzību, piedāvātu skatītājiem jaunu “ārpus rāmjiem” esošu pieredzi. Murmuyo skatuve ir pilsētvide, kurā viņš iejaucas un kuras kārtību maina, pārsvarā izmantojot kustību, mīmiku un nejaušu garāmgājēju iesaisti. Liekot lietā savu virtuozitāti un bezgalīgo iztēli, Murmuyo ļauj skatītājam tikt ierautam uzjautrinošā notikumu virpulī, kas ar satīras un humora palīdzību ļauj ieraudzīt cilvēka vērtības un trūkumus, kas ikdienā pazūd pilsētas labirintos.

Murmuyo galvenais instruments ir viņa paša ķermenis, ar to viņš izrāda emocijas un rada tēlus, nodrošinot vieglu un rotaļīgu atmosfēru, kurā pati būtiskākā ir komunikācija ar publiku.

“Fisura” ir teatrāla cirka izrāde. Publika ir atnākusi, dekorācijas uzstādītas, bet trūkst paša galvenā  – aktieru un priekšnesumu. Un tieši tas ir brīdis, kad izrāde var sākties. Izrādās, ka galveno lomu spēlē publika un pat pavisam nejauši garāmgājēji.

  • Laikmetīgā cirka trupas “Soon Company” izrāde “Gregarious” (Zviedrija)

Mākslinieki Manels Rozess (Manel Rosés) un Nilass Kronlids (Nilas Kronlid) no “Soon Company” satikās Dejas un cirka mākslas augstskolā DOCH Stokholmā. Kopš 2015. gada katrs ir piedalījies dažādu cirka kompāniju izrādēs. Viņu kopdarbs “Gregarious” ir smalka ironija par mūsdienu pasaules izvēlēm, kad dienas steigā, cīnoties par statusu, naudu un slavu, aizmirstam par cilvēciskajām vērtībām. Izrāde tapusi 2017. gadā un iekļauj tādas cirka disciplīnas kā ķīniešu kārts, tramplīns un akrobātika.

Programma: 

 

  • 14.00 - 17.00 Rīgas cirka skolas rotaļu laukums
  • 14.30 - 15.00 HURyCAN izrāde “Asuelto”
  • 15.00 - 16.00 Klauna Murmuyo izrāde “Fisura”
  • 16.00 - 17.00 SOON Company izrāde “Gregarious”

Lietus gadījumā izrāžu laiki var mainīties! Sekojiet jaunākajai informācijai www.facebook.com/RigasSvetki/ un www.facebook.com/rerigafestival/

Atbalstītāji:

Rīgas dome, SIA “RJK”