Rīgas svētku programma


00.00 - 00.00

Rīgas svētku laikā Doma laukumā varēs sasveicināties ar 149 “United Buddy Bears” lāčiem, kas tur būs skatāmi līdz 22. augustam. Tā ir viņu pirmā vizīte Baltijā un tā ir Vācijas dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē. 

"United Buddy Bears“ simbolizē toleranci un saprašanos starp tautām. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli un kopš 2002. gada, kad viņi pirmo reizi bija skatāmi Berlīnē, lāčus ar sajūsmu ir sveikuši aptuveni 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos pasaules kontinentos.
Katru no kopumā 143 valstis simbolizējošajām lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks.

Latvijas lāča figūru ir apgleznojis Kaspars Zariņš, un tās pamatvēstījums ir laimes un optimisma sajūtas radīšana. Turklāt, apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks dzimtajā pilsētā Rīgā. Skiču konkursā par labāko “Rīgas lāča” vizuālo tēlu tika atzīta Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēknes Patrīcijas Laursones skice. "Rīgas lāci" pēc mazās, topošās mākslinieces skices apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.

“United Buddy Bears“ īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem, tāpēc Rīgā “United Buddy Bears“ kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekošs valsts finansējums.

Izstādes patroni ir Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un Latvijas Republikas kultūras ministri Daci Melbārdi. Plašāka informācija par “United Buddy Bears” atrodama šeit.