Jaunumi

“Rīgas svētki 2018” – pilsētas 817. dzimšanas diena, kas šogad notika Latvijas valsts simtgades zīmē, risinājās pilsētas parkos un laukumos, sporta un kultūras centros. Svētkus apmeklēja vairāk nekā 230 000 rīdzinieku, pilsētas viesu no Latvijas novadiem, kā arī tūristi no ārvalstīm.

Lasīt vairāk >

Rīgas svētku organizatori vērš autovadītāju uzmanību uz to, ka pirmdien, 20. augustā, satiksme 11. novembra krastmalā tiks atjaunota dienas otrajā pusē, jo svētku programmas kulminācijas pasākumi un lielais 4. Baltijas bundzinieku samits noslēgsies tikai svētdien vēlu vakarā. Autovadītāji tiek lūgti izturēties ar sapratni un aicināti pirmdienas rīta pusē izvēlēties citus maršrutus, apbraucot 11. novembra krastmalu.

Lasīt vairāk >

Rīgas svētku trešajā dienā, 19. augustā, apmeklētājiem būs iespēja vērot 4. Baltijas bundzinieku samita dalībnieku priekšnesumus, paviesoties Piena svētkos, klausīties vairākas koncertprogrammas, piedalīties sporta aktivitātēs un padejot zaļumballē, kā arī vērot ielu cirku, gleznot plenērā un iepirkties tirdziņos.

Lasīt vairāk >

Rīgas svētku otrajā dienā, 18. augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus pasākumus Rīgas parkos un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, baudīt labāko restorānu piedāvājumu, iesaistīties sporta aktivitātēs, kopā ar bērniem vērot ielas cirka mākslinieku priekšnesumus, iepirkties svētku tirdziņos, kā arī doties uz svinību kulminācijas pasākumu „Uz Rīgu!” 11. novembra krastmalā un vakara noslēgumā vērojot svētku uguņošanu.

Lasīt vairāk >

Uz “Rīgas svētku – 2018” pasākumu “Būt Rīgā un Rīgai – cauri laikiem Latvijā” sestdien, 18. augustā, no pulksten 11.00 līdz 17.00 aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Pasākuma programma piedāvā piesātinātu un izzinošu atpūtas dienu visu paaudžu rīdziniekiem un Rīgas viesiem – ekskursijas, koncertus, seno deju meistarklases, izstādes, animācijas radošo darbnīcu – zīmēšanu un filmas veidošanu, fotosalonu, kā arī teatrālas improvizācijas un spēli ar uzdevumiem par Rīgu un rīdziniekiem.

Lasīt vairāk >

Piektdien, 17. augustā, ar koncertu Vērmanes dārzā „Laikmets un mūzika”, ar Imanta Kalniņa dziesmu vakaru Grīziņkalnā, koncertciklu „Dziesmu tilti” un gaismas šovu „Ūdens stāsts mēness gaismā” sāksies Rīgas svētki 2018 – pilsētas 817. dzimšanas dienas svinības. Trīs svētku dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgo pasākumu programmu gan 11. novembra krastmalā, gan Vērmanes dārzā, gan kultūras iestādēs, gan parkos un laukumos pilsētas centrā un apkaimēs.

Lasīt vairāk >

Pirmajā Rīgas svētku dienā, 17. augustā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ar kundzi tradicionālajā Zelta kāzu jubilāru godināšanas pasākumā sveiks vairāk nekā 170 rīdzinieku pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Svinīgais pasākums notiks Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.

Lasīt vairāk >

Visi, kas Rīgas svētku laikā vēlas ne tikai atpūsties un izklaidēties, bet arī paveikt kādu labu darbu, ir aicināti apmeklēt starptautisko izstādi “United Buddy Bears” Doma laukumā. Izstādes īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem, tāpēc Rīgā “United Buddy Bears” kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāc ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekošs valsts finansējums. Ko apskatīt izstādē un kāpēc Latvijai tajā ir divi lāči, stāsta Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Rīgā Rolfs Šute.

Lasīt vairāk >

Svētdien, 19. augustā, visas dienas garumā no 12.00 līdz 23.00 Rīgā, Briāna ielas labiekārtotajā kvartālā pie Stricka villas un kafejnīcas "Piens", ar muzikāliem priekšnesumiem, teātra izrādēm, meistardarbnīcām un laikmetīgo cirku tiks svinēti jau desmitie "Piena svētki". Pilsētas festivālu šogad apmeklēt bez maksas aicināti kā bērni, tā pieaugušie. Ieskaties “Piena svētku” programmā!

Lasīt vairāk >

18. augustā no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00 Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – aicinās uz virkni daudzveidīgu aktivitāšu, piedāvājot rīdziniekiem un svētku viesiem iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās.

Lasīt vairāk >

Izsmalcināti sezonālie ēdieni par demokrātiskām cenām, galanta apkalpošana, apetīti rosinoša apkārtējā vide un tai pielāgota mūzika – tie ir vilinājumi, ar ko ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi sestdien, 18. augustā uz Spīķeriem aicinās Rīgas svētku restorāns. Turklāt garšas kārpiņu baudījumu vēl īpašāku padarīs šefpavāru apņemšanās ikvienu ēdienu sasaistīt ar Latvijas jubilejas skaitli 100. Vai tie būs simts grami, simts garšas vai pēcgaršas – tas paliks noslēpums līdz pat brīdim, kad atnāksiet, sola pasākuma rīkotāja – nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Lasīt vairāk >

Šī gada 18. augustā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā norisināsies Rīgas svētkiem veltīts pasākums. Tirgus apmeklētāji savu radošumu varēs apliecināt vairākās radošajās darbnīcās, darinot produktus tekstilā, gatavojot individualizētus auduma iepirkumu maisiņus, kā arī apgleznojot burciņas ziemas gardumu konservēšanai.

Lasīt vairāk >

Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros 2018. gada 18. augustā plkst. 14.00 Vērmanes dārza estrādē svētku viesiem piedāvās izbaudīt Jauno folkloras zvaigžņu koncertu.

Lasīt vairāk >

Rīgas svētkos šo piektdien, 17. augusta vakarā, no pulksten 19.00 līdz 22.00 Austras biedrība aicina būt kopā ar tautā iemīļotā komponista Imanta Kalniņa dziesmām komponista bērnības atmiņu piepildītajā Grīziņkalnā. Savulaik Zvaigžņu ielā atradās Kalniņu ģimenes mājvieta un skaisti kopts pagalms, kur starp dažādiem augiem ziedēja arī akācijas. Lai arī ēkas vairs nav un apkārtne mainījusies, pagātne saplūst ar tagadni un viss notikušais saglabājas tepat – atmiņās, apziņā un mūzikā.

Lasīt vairāk >

Rīgas svētku laikā pilsētas laukumos, muzejā, ēku skatlogos un kultūras centrā būs apskatāmas vairākas izstādes, tostarp jau iedzīvotāju un tūristu interesi guvušās – “Rīgas 100 gados”, kas izvietota Līvu laukumā un izstāde “United Buddy Bears Riga 2018”, kas apskatāma Doma laukumā.

Lasīt vairāk >

Līdz ar Tallinas kamerorķestra un Viļņas Sv. Kristofera kamerorķestra ierašanos Rīgā, sagaidāma uzstāšanās virknei spožu Baltijas valstu solistu koncertā “Simtgades skaņas”, kas Rīgas svētku ietvaros notiks 18. augustā plkst. 17.00 VEF Kultūras pilī. Veronika Poviļoniene, Petrs Višņausks, Raivo Tafenau, Tīts Kikass, Kirke Karja, Mihkels Melgands – katrs no viņiem ierakstījis savu devumu Lietuvas un Igaunijas mūzikas dzīvē.

Lasīt vairāk >

Atzīmējot Lietuvas valsts neatkarības 100 gadadienu, Rīgas svētku laikā no 17.līdz 19.augustam Pilsētas jahtklubā Ķīpsalā būs apskatāma leģendārā buru jahta “Lietuva”. Jahta neoficiālais Lietuvas neatkarības simbols, kas apceļo Baltijas valstu ostas, kurās arī šogad tiek svinēta neatkarības simtgade. Rotāta ar īpašu simtgades buru, jahta “Lietuva” šovasar apmeklēja Gdaņsku, Tallinu un braucienu noslēdz Rīgā. Jahtas apkalpi veido pieci profesionāli un pieci iesācēji burātāji, kā arī 19 brīvprātīgie kadeti, kas mainās apmeklētajās ostās.

Lasīt vairāk >

18. un 19. augustā, Rīgas svētku laikā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 Vērmanes dārzā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) grāmatu maiņas punkts. Tā adrese būs Grāmatu ielā, ko rīko Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Lasīt vairāk >

Rīgas Latviešu biedrība Rīgas svētku laikā apmeklētājiem vērs ne tikai savas ēkas durvis, bet arī piedāvās plašu koncertprogrammu pāri ielai esošajā Vērmanes dārzā. Tur trīs dienu laikā uz divām skatuvēm notiks 28 lielāki un mazāki koncerti, kā arī vairāk par 20 aizraujošiem notikumiem – paredzēti dažādām gaumēm un vecumiem. Kā stāsta Rīgas Latviešu biedrības biroja vadītāja Stella Līpīte: “Vērmanes dārzā Rīgas svētku dienās 21. gadsimts satiksies ar 19. un 20. gadsimtu.”

Lasīt vairāk >

Koncertu cikls „Dziesmu tilti” ir jau tradicionāls pilsētas svētku pasākums, kad trīs dienu garumā vairāku desmitu māksliniecisko vienību un solistu veidota koncertprogramma izskan uz brīvdabas skatuves „Origo Summer Stage” Stacijas laukumā.

Lasīt vairāk >