MŪZIKA DOMA DĀRZĀ

Kad: 17.08. 14:00-22:00
Kur: Rīgas Doma baznīcas dārzs, Doma laukums 1
Pasākuma veids: Mūzika

Rīgas Doma baznīcas dārzā skanēs dažāda mūzika Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra, „Sus Dungo”, Jaunā Rīgas Stīgu kvarteta, solistu, Mazā Operas un Teātra Orķestra un baroka kora Collegium Choro Musici Riga izpildījumā.

 

 

 

 

Pasākuma apraksts:

14.00 – 15.00 Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra koncerts „Zaļā pasaka un citi stāsti”

Koncerta galvenais notikums – Imanta Ziedoņa „Zaļās pasakas” pirmatskaņojums simfoniskajam orķestrim un teicējam. Pasaku muzikālās skaņās ietērps vesela komponistu plejāde Latvijas Mūzikas akadēmijas profesores un komponistes Selgas Mences vadībā. Skaņdarba tapšanā piedalījusies gan pati profesore, gan viņas bijušie un esošie studenti – Ēriks Ešenvalds, Anitra Tumševiča, Laura Gustovska, Evija Vecumniece, Ieva Klingenberga, Juta Bērziņa un Platons Buravickis. Teicējs un pasaku stāstnieks – aktieris Enriko Avots, diriģenti Valdis Butāns un Laura Staša. Programmā arī jaunās skaņrades Santas Zaķes „Fantāzija par latviešu kinofilmu tēmām” (Jutas Bērziņas instrumentācija).

Koncerta noslēgumā – vienmēr atraktīvā muzikālo joku cienītāja komponista Andra Vecumnieka „Suņu polka” , kas pēc autora nodoma ir  „Veltīta V. A. Mocarta sunim”. Visiem zināmā „Suņa polkas”  tēma sākumā tiek izklāstīta gandrīz visās simfoniskā orķestra grupās, bet pēc tam kalpo par atspērienu, lai rotaļātos ar klasiskās mūzikas šedevru fragmentiem un ne tikai... Diriģē Laura Staša.

 

15.30 – 16.15 Muzicē „Sus Dungo” 

Jauno talantīgo mūziķu apvienība „Sus Dungo” ir neatkārtojams dārgums Latviešu neatkarīgajā mūzikā. Mūziķes tiek sauktas gan par „indie popa fejām”, gan „dūdiņroka pārstāvēm”. Septiņas jaunās dāmas ar plašu instrumentu klāstu, ieskaitot akordeonu un arfu, meitenīgi dzidrām balsīm atstāj neizdzēšamu iespaidu un jūtīgu skatuves tēlu. „Sus Dungo” ir svaiga elpa mūzikā, jaunības, patiesas brīvības un improvizācijas pildīta.  2012. gada vasarā „Sus Dungo” izdeva savu pirmo studijas ierakstu, minialbumu „Rasā pēdas”, kas saņēma 2012. gada Mūzikas ierakstu Gada balvu nominācijā „Labākais debijas albums”. Grupa ir guvusi Latvijas mūzikas kritiķu atzinīgus vērtējumus un sirsnīgu klausītāju atbalstu. Grupā spēlē Diāna Čepurnaja (Akustiski elektriskā ģitāra, balss), Marta Trofimova (Elektriskā ģitāra, ukulele), Marika Arro (Basģitāra), Anneļī Arro (Perkusijas – džambis, kahons, balss), Elizabete Balčus (Flauta, metalafons, balss),  Liene Dravniece (akordeons, balss) Elizabeta Angelika Lāce (Arfa).

 

16.30 – 17.15 Jaunais Rīgas stīgu kvartets un soliste Ilze Grēvele (soprāns) 

Programmā populāri V. A. Mocarta un G. F. Hendeļa skaņdarbi

 

18.00 – 19.00

Mišela Rišāra de Lalandes opera „Versaļas strūklakas” koncertuzvedums. Piedalās baroka koris Collegium Choro Musici Riga, baroka orķestris Collegium Musicum Riga, baroka deju grupa Stellas Upacieres vadībā. Diriģents Māris Kupčs

 

19.30 – 21.00 Koncerts „Rihards Vāgners Rīgā”

Rīgas Doma dārzā klausītājiem tiks atskaņota Vāgnera Rīgā diriģēta koncerta vēsturiska rekonstrukcija. Tajā piedalīsies Mazais Operas un Teātra Orķestris (MOTO) un baroka koris Collegium Choro Musici Riga diriģenta Māra Kupča vadībā, kā arī solisti Arnolds Kupčs (vijole), Inga Sļubovska (soprāns) un Sergejs Martinovs (bass). Skanēs pirmais opuss, ko Vāgners sarakstījis tūlīt pēc ierašanās Rīgā – tā sauktā ielikuma ārija baritonam, kas bijusi paredzēta dziesmu spēlei „Makss”. No Vāgnera Rīgā iestudētajām un diriģētajām operām izvēlēta Etjēna Nikolasa Meīla „Jāzeps Ēģiptē”, jo Vāgners līdz mūža beigām uzskatījis, ka tieši Meīls ir viņa skolotājs. Par tādu Vāgners saucis arī Luī Šporu – no viņa pūra koncertā ietverti fragmenti no operas Jesonda, kas skanējusi vien Vāgnera laikos. Tāpat koncertā skanēs savulaik slavenā Šarla Ogista de Berio Variācijas.

 

21.00 - 22.00

Projekta Brass&Jazz koncerts Mežragu un saksofonu spēles

Starptautiskā projekta Brass&Jazz dalībnieki atskaņos gan labi pazīstamus, gan mazāk dzirdētus skaņdarbus – sākot ar Vāgnera un Guno operu uvertīrām, Mendelsona un Grīga romantiskajām noskaņām, līdz pat mūsdienu jaunās mūzikas atraktīvākajām lappusēm un starptautiskiem hitiem.

Jau trešo gadu vasaras nogalē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar ārvalstu partneraugstskolām aicina ikvienu pieredzēt akadēmiskās un džeza mūzikas mijiedarbību, apmeklējot projekta Brass&Jazz koncertus. Starptautiskais projekts Brass&Jazz tiek īstenots ar mērķi nojaukt robežas starp akadēmisko un džeza mūziku, kuras nereti tiek savstarpēji nošķirtas.

Lai īstenotu projekta ieceri, šogad vieslekcijas un meistarklases vada, koncertos un improvizācijas sesijās piedalās pedagogi un studenti no Nīderlandes, Austrijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas mūzikas augstskolām.

 

 

 

Atpakaļ uz svētku programmu
Drukāt